• Spring naar de hoofdnavigatie
  • Door naar de hoofd inhoud
  • Spring naar de eerste sidebar
  • Skip to footer

Drogespieren.nl

Spiermassa, krachttraining, vetpercentage verlagen, gezonde voeding, recepten

  • FitChef App NIEUW
  • Weekmenu's
  • Gezonde recepten
  • FitChef boeken
  • Blog
    • Afvallen
    • Gezondheid
    • Hormonen
    • Krachttraining
    • Motivatie
    • Overig
    • Cardio
    • Recepten
    • Spiermassa
    • Supplementen
    • Vetpercentage
    • Product reviews
    • Gastblogs
Home » Overig » Goedkoop eiwitrijk eten: de prijs van eiwitten in een handig overzicht!

Goedkoop eiwitrijk eten: de prijs van eiwitten in een handig overzicht!

17 maart 2018 by Mark van Oosterwijck 21 Reacties

Goedkoop eiwitrijk eten: de prijs van eiwitten in een handig overzicht!

Een hardnekkige fabel die je vaak hoort, is dat gezond eten duur zou zijn. En toegegeven, je kúnt het flink prijzig maken als je voor dure superfoods blijft kiezen. Maar met de juiste voedingskeuzes kan je ook goedkoop eiwitrijk eten.

In dit blog geven we je wat algemene tips om goedkoop eiwitrijk eten in te slaan. Daarnaast helpen we je graag op weg met een overzicht van de goedkoopste eiwitten, omgerekend naar de prijs per 1 gram eiwit.

Inhoud verberg
1) Waar zitten eiwitten in?
2) Goedkoop eiwitrijk eten
3) Betaalbare eiwitten
4) Hoe zit het met eiwitshakes?

Waar zitten eiwitten in?

Nog even een korte recap: waarom zijn eiwitten ook alweer zo belangrijk? Voor sporters zijn ze essentieel omdat ze de bouwstenen voor nieuw spierweefsel vormen. Ook als je op dieet bent, levert eiwitrijk eten echter veel voordelen op. Zo zorgen deze macronutriënten voor een langer verzadigd gevoel.

Aangeraden wordt om 1,2 tot 1,8 gram eiwitten per kilo lichaamsgewicht te eten, afhankelijk van hoeveel je sport. Dat doe je niet alleen door dierlijke producten als vlees, vis, zuivel en eieren binnen te krijgen. Ook plantaardige eiwitten als peulvruchten, noten, volkoren granen en soja zijn uitstekende bronnen.

Goedkoop eiwitrijk eten

Vlees, vis en noten staan niet echt bekend als budget producten. Toch kun je deze en andere eiwitrijke voedingswaren goedkoper maken door op wat simpele dingen te letten.

Probeer vooral om je inkopen in grotere hoeveelheden te doen. Natuurlijk krijg je geen grootverpakkingen vlees op in een paar dagen. Dat hoeft echter geen probleem te zijn! Vis, vlees en sojaproducten kunnen bijvoorbeeld prima in de vriezer. Andere producten, zoals peulvruchten, zijn uitstekend gedroogd te bewaren.

Betaalbare eiwitten

Ook in bulk zijn sommige producten echter nog steeds goedkoper dan andere. We geven je hieronder een overzicht van goedkoop eiwitrijk eten, omgerekend naar de prijs per gram eiwit. In dit overzicht hebben we het assortiment van Jumbo gebruikt, waar we vooral zijn uitgegaan van de goedkoopste opties (huismerk). Winkel je bij een goedkopere supermarkt, dan kan dat dus nog schelen!

ProductEiwit / 100 gPrijs / 100 gPrijs / gram eiwit
Magere melk3,5 g0,105 €0,0035 €
Magere yoghurt4,5 g0,109 €0,0049 €
Zilvervliesrijst8 g0,245 €0,0196 €
Lijnzaad18 g0,494€0,08 €
Pindakaas, 100% pinda26 g0,829 €0,0215 €
Magere kwark8,5 g0,350€0,0298 €
Hüttenkäse12 g0,395 €0,0474 €
Eieren12 g0,40 €0,048 €
Skyr naturel11 g0,29€0,0319 €
Kaas, 48+24 g0,96 €0,23 €
Kipfilet23 g1,7 €0,391 €
Kikkererwten6,5 g0,75 €0,049 €
Tofu12 g0,336 €0,040 €
Tonijn in blik (op water)23,5 g1,59 €0,37 €
Linzen6,5 g0,67 €0,044 €
Mager rundergehakt20 g1,05 €0,21 €
Amandelen27 g0,99 €0,267 €
Biefstuk23 g1,8 €0,414 €
Garnalen19 g1,17 €0,22 €
Gerookte zalm21 g2,99 €0,63 €

Hoe zit het met eiwitshakes? whey perfection eiwit poeder

Hoe zit het eigenlijk met eiwitshakes, als we het omrekenen naar de prijs per gram eiwit? Dat hangt er in de eerste plaats van af welke eiwitshake je neemt. De prijzen van de verschillende soorten eiwitshakes verschillen vaak enorm. In dit rekenvoorbeeld gaan we uit van één van de meest verkochte eiwitshakes: de Whey Perfection van de Body&Fitshop.

Voor een pot van 2260 gram betaal je €64,34. Deze shake bevat 79 gram eiwit per 100 gram. In totaal krijg je voor €64,34 dus 1785 gram eiwit binnen. Als we dit omrekenen dan kom je uit op €0,036 per gram eiwit. Dit is qua prijs / eiwitgehalte niet zo duur dus!

Vond je dit een interessant artikel of heb je een vraag of opmerking?
Laat hieronder een reactie achter. We proberen dezelfde dag nog te reageren!

  Misschien ook interessant...

  • Slaap meten om te weten of je goed slaapt?
  • Andropauze of penopauze bij mannen: wat is dat precies? 
  • Cottage cheese! Gezond, fris én lekker!
  • Gezond en goedkoop eten: 40 goedkope producten in een handig overzicht!
  • Aantal calorieën per dag berekenen doe je zo!
  • Bevat een tosti meer calorieën dan een dubbele boterham met kaas?
  • Koolhydratenlijst: 40 producten met gezonde koolhydraten!
  • Is smaakversterker E621 echt zo schadelijk?
  • Alles over calciumrijke voeding en calcium tekorten!
  • Tips om je kinderen gezond te laten eten! 

Categorie: Overig

Download nu de FitChef app!

Lees Interacties

Reacties

  1. Maarten zegt:

    22 oktober 2024

    De Lidl verkoopt ook vegan eiwitpoeder voor € 8,50 per kg met 82% eiwit. Dat maakt € 0.0012 per (co2 arm geproduceerde) gram eiwit. Veel goedkoperer dan magere melk, want daar staat in de berekening een nulletje te veel

    Beantwoorden
  2. Joeri zegt:

    26 november 2022

    Oeps, blijkbaar heeft nog niemand het gezien maar de prijs Prijs / gram eiwit bij magere melk en magere yoghurt in de tabel kloppen niet. Volgens de tabel zou magere melk 10 keer zo goedkoop zijn als magere kwark per gram eiwit, terwijl in de supermarkt je juist een kleinbeetje meer eiwit voor je euro krijgt waneer je de goedkoopste kwark koopt in plaats van de magere melk.

    Beantwoorden
    • Joeri zegt:

      26 november 2022

      In een pak melk van een liter met 3,5g eiwit per 100ml zit 35 gram eiwit waar je €1,05 voor je pak melk betaald. Volgens de prijs per 100gram eiwit van 0,0035 per gram eiwit in de tabel (35gram eiwit X €0,0035 prijs per gram) zou een heel pak melk van een liter je dan zo’n €0,12 kosten. Dat is lang geleden!

    • Pieter de Wit zegt:

      30 november 2022

      Hoi Joeri,

      Het hele pak melk kost 1,05 €, daar start je mee. Of 0,105€ per 100 gram. Er zitten 3,5 g eiwitten per 100 g in. Dus de eiwitten zelf kosten 0,105€*3,5/100 = 0,0036 € per gram.

  3. KeukenPrinsR zegt:

    1 augustus 2022

    Ik zie geen datum dus ik heb geen idee wanneer het artikel geschreven is, maar de prijs voor de Whey Perfection van de Body&Fitshop is echt niet €34,90. Misschien was dat heel lang geleden wel zo, maar nu kost die pot van 2270 gram op hun eigen website zeker het dubbele.
    De beste deals op de site zijn overigens alleen zakken van 2,26kg. Die kosten €61,09 voor 81 porties met 22gr eiwit per portie. 61,09/81 = 0,7541975308641975 wordt 0,7541975308641975/22 = €0,0342817059483726 per gram eiwit.

    Beantwoorden
    • Pieter de Wit zegt:

      11 augustus 2022

      Beste Keukenprins, een paar datums hadden inderdaad handig geweest. We zullen het artikel tijdig bijwerken.

  4. Gamez zegt:

    15 november 2021

    Iemand ervaring met dat product van action?

    Beantwoorden
  5. Chris zegt:

    2 april 2018

    Hoi Mark.
    Ik gebruik de whey eiwit van BODYMASS ( te koop bij de aktion) nu al een tijdje en heb daar persoonlijk goede ervaring mee.
    Is deze jou bekend?
    1 pot van 700 gram voor nog geen €10,-
    Evenals de Mass gainer van BODYMASS.
    Wat weet jij van deze supplementie en wat vindt jij hiervan?
    Met sportieve groet,
    Chris

    Beantwoorden
  6. Rene zegt:

    19 maart 2018

    Wat jammer is aan deze manier van kijken naar voedingsmiddelen (en vergelijken), is dat het een verkeerd beeld kan scheppen. Ieder product is veel meer dan alleen een eiwitleverancier. Ze leveren allen ook andere macro en micro nutrienten (in verschillende samenstellingen en hoeveelheden). Vetzuurprofielen van de producten verschillen. En daarmee ook hoeveel ze wel of niet toevoegen in een bepaald dieet.

    Stel we nemen als voorbeeld een gerookt makreeltje. Kost bij appie 10 euro per kilo. Oftewel 100 cent per 100G. 100/22 = 4,54 cent per gram eiwit. Dat is ruim dubbel zo duur als een gram eiwit uit melk bijvoorbeeld.

    Echter levert makreel wel 4,3 gram aan EPA/DHA omega 3 vetzuren (ruim twee maal zoveel als zalm). Een standaard visolie capsule bevat 180mg/120mg DHA/EPA, oftewel 300mg omega 3 vetzuren. 100 gram makreel bevat dus evenveel omega 3 visvetzuren als in 14 normaal gedoseerde omega 3 visolie capsules. Dus met 1-2 maal per week 100g van deze vis eten, kun je ruim voorzien in EPA en DHA omega 3 vetzuren. Daarmee rekening houdend kan de prijs per gram eiwit wel hoger liggen, maar kijkend naar de voedingswaarden die in zijn totaliteit geleverd worden, is het een meer dan uitstekend product.

    Beantwoorden
  7. Rene zegt:

    19 maart 2018

    Wat dacht je trouwens van havermout (45 cent per pond bij AH): --> 9 cent per 100g --> 9/14 = 0,64 cent per gram eiwit --> 0,0064 euro per gram eiwit --> 156,25g eiwit per euro. Het mooie is dat eiwitten uit havermout ook nog eens een compleet aminozuurprofiel leveren.

    Of wat dacht je van gedroogde peulvruchten in plaats van uit blik zoals in bovenstaande berekeningen gedaan is. Neem bijvoorbeeld gedroogde kikkererwten --> 19,3 cent per 100g --> 19,3/20 = 0,97 cent per gram eiwit -->
    0,0097 euro per gram eiwit --> 103,09g eiwit per euro.

    Hetzelfde geldt overigens voor andere bonen, erwten en peulvruchten die je gedroogd koopt. Denk aan kidneybonen, spliterwten, zwarte bonen, bruine bonen, etc.

    Beantwoorden
  8. Rene zegt:

    19 maart 2018

    Twee rekenfouten gevonden:

    Magere melk --> 7,9 cent per 100g --> 7,9/3,5 = 2,26 cent per gram eiwit -->
    0,0226 euro per gram eiwit --> 44,24g eiwit per euro.

    Magere yoghurt --> 8,9 cent per 100g --> 8,9/4,5 = 1,97 cent per gram eiwit -->
    0,0197 euro per gram eiwit --> 50,76g eiwit per euro.

    Volgens de gehanteerde prijzen verliezen ze dan ook hun top posities.

    Beantwoorden
  9. Linda zegt:

    18 maart 2018

    0,019 per gram eiwit is dus niet duur! Een pot eiwitten staat juist in de top 5 van de goedkoopste opties. Zoals ik hieronder lees is de tabel aangepast. Wellicht de tekst ook even aanpassen? ;-)

    Beantwoorden
    • Mark (beheerder) zegt:

      18 maart 2018

      Wat letten jullie allemaal goed op!

      Dankjewel Linda. Aangepast!

  10. Ralph zegt:

    17 maart 2018

    Misschien ook leuk om in het overzicht te vermelden hoeveel eiwit je koopt voor een euro per product? Dat geeft ook weer een ander beeld.

    Beantwoorden
  11. Matin zegt:

    17 maart 2018

    Maar hoe zit het met de kwaliteit van shake van body en fit?
    Ik heb op veel sites gelezen dat body en fit is niet te vertrouwen.
    Mvg.

    Beantwoorden
    • Koen zegt:

      17 maart 2018

      Probleem is dat er veel wordt vals gespeeld met de effectieve hoeveelheid zuivere eiwitten in een shake... Bcaa's en consorten worden vaak mee in de hoeveelheid eiwitten geteld, waardoor de hoeveelheid effectieve whey eiwitten bv niet overeenstemt met het aantal grammen eiwit die vermeld wordt.

  12. klaas zegt:

    17 maart 2018

    rechter kolom is niet correct. Is de prijs van het product per gram, niet de prijs van het eiwit!!!

    Beantwoorden
    • HSH zegt:

      17 maart 2018

      @ Klaas, er staat wat er staat product per gram, wie zegt dat er prijs per eiwit moet staan?
      De rechter kolom is in dit geval overbodig, als zoals hier de prijs per 100gram staat, dan kan iedereen uitrekenen wat dan de prijs per gram is..........

    • Dbr zegt:

      17 maart 2018

      Klopt niet inderdaad. In de tekst staat datde prijs is omgerekend naar de prijs per gram eiwit maar dat is niet het geval.

    • Mark (beheerder) zegt:

      18 maart 2018

      Hi Dbr,

      Bedankt voor de oplettendheid. Is aangepast!

    • Mark (beheerder) zegt:

      18 maart 2018

      Dag Klaas,

      Je hebt helemaal gelijk. Is inmiddels aangepast!

Geef een reactie Reactie annuleren

Het e-mailadres wordt niet gepubliceerd. Vereiste velden zijn gemarkeerd met *

Primaire Sidebar

 

fitchef app

Meest recente artikelen

  • 3 tips om richting te geven aan je fitness-reis
  • Korting sportschool verzekering
  • De wereld van eiwitrijke voeding en eiwitbronnen
  • Korting sportschool verzekering
  • Het effect van voldoende slaap op je spiergroei

Categorieën

  • Afvallen
  • Cardio
  • Gastblogs
  • Gezondheid
  • Hormonen
  • Krachttraining
  • Motivatie
  • Overig
  • Product reviews
  • Recepten
  • Spiermassa
  • Supplementen
  • Vetpercentage

Footer

Meest recente berichten

  • 3 tips om richting te geven aan je fitness-reis
  • Korting sportschool verzekering
  • De wereld van eiwitrijke voeding en eiwitbronnen
  • Korting sportschool verzekering

Categorieën

  • Afvallen
  • Cardio
  • Gastblogs
  • Gezondheid
  • Hormonen
  • Krachttraining
  • Motivatie
  • Overig
  • Recepten
  • Spiermassa
  • Supplementen
  • Vetpercentage
  • Product reviews

Overig

  • FitChef App NIEUW
  • Weekmenu's
  • Gezonde recepten
  • FitChef boeken
  • Gastblogger worden
  • Partnerprogramma
  • Over ons

Bedrijfsgegevens

  • FitChef B.V.
  • KvK: 76435008
  • BTW: NL860622228B01
  • Contact
   

© 2025 Drogespieren.nl Algemene voorwaarden Privacy policy